0805J5000150JCR
Mfr.Part #
0805J5000150JCR
Description
CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 0805
Capacitance :
15pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J5000150JCR
Knowles Syfer 0805J5000150JCR
15pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J5000150JCR Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0805J5000150JCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm