0805J5000121JCR
Mfr.Part #
0805J5000121JCR
Description
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Capacitance :
120pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
0805J5000121JCR
Knowles Syfer 0805J5000121JCR
120pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J5000121JCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J5000121JCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm