0805J300P900DQT
Mfr.Part #
0805J300P900DQT
Description
CAP CER 0.9PF 300V C0G/NP0 0805
Capacitance :
0.9pF
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
300V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J300P900DQT
Knowles Syfer 0805J300P900DQT
0.9pF 300V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J300P900DQT Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0805J300P900DQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm