0805J3006P80CQT
Mfr.Part #
0805J3006P80CQT
Description
CAP CER 6.8PF 300V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
300V
Capacitance :
6.8pF
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
0805J3006P80CQT
Knowles Syfer 0805J3006P80CQT
6.8pF 300V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J3006P80CQT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
0805J3006P80CQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm