0805J3006P20CQT
Mfr.Part #
0805J3006P20CQT
Description
CAP CER 6.2PF 300V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
6.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
300V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J3006P20CQT
Knowles Syfer 0805J3006P20CQT
6.2pF 300V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J3006P20CQT Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0805J3006P20CQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm