0805J3002P20HQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J3002P20HQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.2PF 300V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Q, Low Loss
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2.2pF
Tolerance :
±0.05pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
300V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
0805J3002P20HQT
Knowles Syfer 0805J3002P20HQT
2.2pF 300V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J3002P20HQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805J3002P20HQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm