0805J3001P30CQT
Mfr.Part #
0805J3001P30CQT
Description
CAP CER 1.3PF 300V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
300V
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
1.3pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0805J3001P30CQT
Knowles Syfer 0805J3001P30CQT
1.3pF 300V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J3001P30CQT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0805J3001P30CQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm