0805J3000820GQT
Mfr.Part #
0805J3000820GQT
Description
CAP CER 82PF 300V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
82pF
Datasheets
0805J3000820GQT
Knowles Syfer 0805J3000820GQT
82pF 300V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J3000820GQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J3000820GQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm