0805J3000270KQT
Mfr.Part #
0805J3000270KQT
Description
CAP CER 27PF 300V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
300V
Capacitance :
27pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J3000270KQT
Knowles Syfer 0805J3000270KQT
27pF 300V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J3000270KQT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J3000270KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm