0805J250P700HQT
Mfr.Part #
0805J250P700HQT
Description
CAP CER 0.7PF 250V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
0.7pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.05pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J250P700HQT
Knowles Syfer 0805J250P700HQT
0.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J250P700HQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J250P700HQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm