0805J2504P70DCT
Mfr.Part #
0805J2504P70DCT
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
4.7pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J2504P70DCT
Knowles Syfer 0805J2504P70DCT
4.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)