0805J2503P60DQT
Mfr.Part #
0805J2503P60DQT
Description
CAP CER 3.6PF 250V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
3.6pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J2503P60DQT
Knowles Syfer 0805J2503P60DQT
3.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2503P60DQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J2503P60DQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm