0805J2502P20BQT
Mfr.Part #
0805J2502P20BQT
Description
CAP CER 2.2PF 250V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±0.1pF
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
2.2pF
Voltage - Rated :
250V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J2502P20BQT
Knowles Syfer 0805J2502P20BQT
2.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2502P20BQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805J2502P20BQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm