0805J2501P80HQT
Mfr.Part #
0805J2501P80HQT
Description
CAP CER 1.8PF 250V C0G/NP0 0805
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.05pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
1.8pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
0805J2501P80HQT
Knowles Syfer 0805J2501P80HQT
1.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2501P80HQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805J2501P80HQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm