0805J2500682KDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J2500682KDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
6800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Temperature
Datasheets
0805J2500682KDT
Knowles Syfer 0805J2500682KDT
6800pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2500682KDT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J2500682KDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm