0805J2500391JCT
Mfr.Part #
0805J2500391JCT
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
250V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805J2500391JCT
Knowles Syfer 0805J2500391JCT
390pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)