0805J2500390GUT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J2500390GUT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
39pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
250V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J2500390GUT
Knowles Syfer 0805J2500390GUT
39pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2500390GUT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
0805J2500390GUT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm