0805J2500360JUT
Mfr.Part #
0805J2500360JUT
Description
CAP CER 36PF 250V C0G/NP0 0805
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
36pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Datasheets
0805J2500360JUT
Knowles Syfer 0805J2500360JUT
36pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2500360JUT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805J2500360JUT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm