0805J2500360GUT
Mfr.Part #
0805J2500360GUT
Description
CAP CER 36PF 250V C0G/NP0 0805
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Temperature Coefficient :
C0G NP0
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
36pF
Datasheets
0805J2500360GUT
Knowles Syfer 0805J2500360GUT
36pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2500360GUT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J2500360GUT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm