0805J2500181KUT
Mfr.Part #
0805J2500181KUT
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
180pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
250V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Datasheets
0805J2500181KUT
Knowles Syfer 0805J2500181KUT
180pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2500181KUT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805J2500181KUT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm