0805J2500180KCT
Mfr.Part #
0805J2500180KCT
Description
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
0805J2500180KCT
Knowles Syfer 0805J2500180KCT
18pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)