0805J2500121GCR
Mfr.Part #
0805J2500121GCR
Description
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J2500121GCR
Knowles Syfer 0805J2500121GCR
120pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2500121GCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J2500121GCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm