0805J2500111JQT
Mfr.Part #
0805J2500111JQT
Description
CAP CER 110PF 250V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
110pF
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J2500111JQT
Knowles Syfer 0805J2500111JQT
110pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2500111JQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J2500111JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm