0805J2500101JXR
Mfr.Part #
0805J2500101JXR
Description
CAP CER 100PF 250V X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
100pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Datasheets
0805J2500101JXR
Knowles Syfer 0805J2500101JXR
100pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2500101JXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J2500101JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm