0805J2500101GCT
Mfr.Part #
0805J2500101GCT
Description
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J2500101GCT
Knowles Syfer 0805J2500101GCT
100pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2500101GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J2500101GCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm