0805J200P500CQT
Mfr.Part #
0805J200P500CQT
Description
CAP CER 0.5PF 200V C0G/NP0 0805
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.5pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
0805J200P500CQT
Knowles Syfer 0805J200P500CQT
0.5pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J200P500CQT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J200P500CQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm