0805J200P200DQT
Mfr.Part #
0805J200P200DQT
Description
CAP CER 0.2PF 200V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.2pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J200P200DQT
Knowles Syfer 0805J200P200DQT
0.2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J200P200DQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805J200P200DQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm