0805J200P200BQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J200P200BQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.2PF 200V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
0805J200P200BQT
Knowles Syfer 0805J200P200BQT
0.2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J200P200BQT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J200P200BQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm