0805J2006P80DQT
Mfr.Part #
0805J2006P80DQT
Description
CAP CER 6.8PF 200V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Feature :
High Q, Low Loss
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
6.8pF
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
0805J2006P80DQT
Knowles Syfer 0805J2006P80DQT
6.8pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2006P80DQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805J2006P80DQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm