0805J2000821KXR
Mfr.Part #
0805J2000821KXR
Description
CAP CER 820PF 200V X7R 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J2000821KXR
Knowles Syfer 0805J2000821KXR
820pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000821KXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
0805J2000821KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm