0805J2000181JUT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J2000181JUT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Datasheets
0805J2000181JUT
Knowles Syfer 0805J2000181JUT
180pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000181JUT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
0805J2000181JUT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm