0805J2000181GFR
Mfr.Part #
0805J2000181GFR
Description
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
180pF
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Datasheets
0805J2000181GFR
Knowles Syfer 0805J2000181GFR
180pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000181GFR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805J2000181GFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm