0805J2000161FQT
Mfr.Part #
0805J2000161FQT
Description
CAP CER 160PF 200V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
200V
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
160pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J2000161FQT
Knowles Syfer 0805J2000161FQT
160pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000161FQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805J2000161FQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm