0805J2000153KDT
Mfr.Part #
0805J2000153KDT
Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R 0805
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.015µF
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J2000153KDT
Knowles Syfer 0805J2000153KDT
0.015μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000153KDT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
0805J2000153KDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm