0805J2000151JXT
Mfr.Part #
0805J2000151JXT
Description
CAP CER 150PF 200V X7R 0805
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0805J2000151JXT
Knowles Syfer 0805J2000151JXT
150pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000151JXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
0805J2000151JXT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm