0805J2000151GCR
Mfr.Part #
0805J2000151GCR
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J2000151GCR
Knowles Syfer 0805J2000151GCR
150pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000151GCR Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0805J2000151GCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm