0805J2000150JQT
Mfr.Part #
0805J2000150JQT
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Capacitance :
15pF
Datasheets
0805J2000150JQT
Knowles Syfer 0805J2000150JQT
15pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000150JQT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
0805J2000150JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm