0805J2000123JDT
Mfr.Part #
0805J2000123JDT
Description
CAP CER 0.012UF 200V X7R 0805
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability
Capacitance :
0.012µF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
0805J2000123JDT
Knowles Syfer 0805J2000123JDT
0.012μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000123JDT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
0805J2000123JDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm