0805J2000122MXR
Mfr.Part #
0805J2000122MXR
Description
CAP CER 1200PF 200V X7R 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1200pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J2000122MXR
Knowles Syfer 0805J2000122MXR
1200pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000122MXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J2000122MXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm