0805J2000121JXT
Mfr.Part #
0805J2000121JXT
Description
CAP CER 120PF 200V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J2000121JXT
Knowles Syfer 0805J2000121JXT
120pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000121JXT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
0805J2000121JXT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm