0805J2000121FCR
Mfr.Part #
0805J2000121FCR
Description
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
120pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J2000121FCR
Knowles Syfer 0805J2000121FCR
120pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000121FCR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J2000121FCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm