0805J2000120GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J2000120GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
12pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805J2000120GCT
Knowles Syfer 0805J2000120GCT
12pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2000120GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805J2000120GCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm