0805J1K06P80CCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J1K06P80CCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8PF 1KV C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±0.25pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
6.8pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
0805J1K06P80CCR
Knowles Syfer 0805J1K06P80CCR
6.8pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1K06P80CCR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J1K06P80CCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm