0805J1K06P80BCR
Mfr.Part #
0805J1K06P80BCR
Description
CAP CER 6.8PF 1KV C0G/NP0 0805
Capacitance :
6.8pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J1K06P80BCR
Knowles Syfer 0805J1K06P80BCR
6.8pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1K06P80BCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J1K06P80BCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm