0805J1K00330JCR
Mfr.Part #
0805J1K00330JCR
Description
CAP CER 33PF 1KV C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Datasheets
0805J1K00330JCR
Knowles Syfer 0805J1K00330JCR
33pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1K00330JCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J1K00330JCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm