0805J1K00221KXT
Mfr.Part #
0805J1K00221KXT
Description
CAP CER 220PF 1KV X7R 0805
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Datasheets
0805J1K00221KXT
Knowles Syfer 0805J1K00221KXT
220pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)