0805J1K00151MXT
Mfr.Part #
0805J1K00151MXT
Description
CAP CER 150PF 1KV X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
0805J1K00151MXT
Knowles Syfer 0805J1K00151MXT
150pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)