0805J1K00120FCR
Mfr.Part #
0805J1K00120FCR
Description
CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
0805J1K00120FCR
Knowles Syfer 0805J1K00120FCR
12pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1K00120FCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805J1K00120FCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm