0805J1509P10HQT
Mfr.Part #
0805J1509P10HQT
Description
CAP CER 9.1PF 150V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Feature :
High Q, Low Loss
Capacitance :
9.1pF
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
0805J1509P10HQT
Knowles Syfer 0805J1509P10HQT
9.1pF 150V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1509P10HQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J1509P10HQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm