0805J1503P00BQT
Mfr.Part #
0805J1503P00BQT
Description
CAP CER 3PF 150V C0G/NP0 0805
Capacitance :
3pF
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
0805J1503P00BQT
Knowles Syfer 0805J1503P00BQT
3pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1503P00BQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
0805J1503P00BQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm